Niezależność energetyczna
“Świat uzależnił się od rosnących dostaw taniej ropy. Jednak w obliczu rosnących kosztów wydobycia
możemy teraz tylko mieć albo wzrost wydobycia kosztem wysokich cen, albo niskie ceny powodujące spadek wydobycia.
I jedno, i drugie oznacza poważne problemy gospodarcze.”Marcin Popkiewicz

Niezależność energetyczna

,,W Niemczech, które w 2014 roku wytworzyły z OZE 28% prądu, przerwy w jego dostawach zdarzały się... dwudziestokrotnie rzadziej niż w Polsce. Praktyka pokazuje, że wiele mniejszych źródeł zapewnia lepszą stabilność sieci niż nieliczne wielkie elektrownie."

Marcin Popkiewicz

Niezależność energetyczna

Zwiększone zapotrzebowanie

Wzrost temperatury na Ziemi, zwłaszcza w okresach letnich, przyczynił się do zwiększenia zapotrzebowania na energię elektryczną, wykorzystywaną choćby do celów klimatyzacyjnych.

Niezależność energetyczna

Konsekwencje

Taki wzrost zapotrzebowania z jednoczesnym ograniczeniem produkcji w elektrowniach wodnych z powodu zmniejszonych zasobów i ograniczoną dostępnością wody do chłodzenia w elektrowniach, może powodować zakłócenia w dostawach energii elektrycznej.” I właśnie to miało miejsce nie co ponad dwa lata temu w naszym kraju.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne zostały zmuszone do wprowadzenia 20 stopnia zasilania, czyli ograniczenia w dostawie energii elektrycznej. Sytuacja ta zmusiła polityków do radykalnej decyzji w celu uniknięcia ograniczenia dostaw do odbiorców indywidualnych.

Postawmy na niezależność energetyczną

Wysokie temperatury spowodowały wprowadzenie licznych ograniczeń w naszym kraju.

 

niezaleznosc energetyczna ikona
Nasi zachodni sąsiedzi doskonale radzą sobie w takich sytuacjach.
strzalki
wysokie temperatury ikona
Stawiają na niezależność energetyczną, pozwalającą na uniknięcie zagrożeń spowodowanych ekstremalnie wysokimi temperaturami.

Straty gospodarcze

Polska w wyniku fali upałów poniosła najwyższą cenę w postać ogromnych strat gospodarczych. A zależność od tradycyjnych dostawców energii okazała się wątpliwą i niestabilną kwestią.

Konwencjonalne źródła energii nie do końca potrafią sprostać zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Dlatego tak istotne jest wsparcie tradycyjnych źródeł, źródłami odnawialnymi. Jak sytuacja pokazała problem dotyczy nie tylko wytwórców czy operatora systemu, ale dotyka w sposób bezpośredni mniejsze jednostki.

Niezależność energetyczna

Kompletne rozwiązania OZE

Oferujemy kompletne rozwiązania opierające się o wytyczające nowe standardy efektywności.
Nasze technologie oszczędzają cenne zasoby naturalne i przyczyniają się do poprawienia
standardu życia przyszłych pokoleń.