
Darmowa energia
Cały obszar Polski ma bardzo zbliżone zasoby energii słonecznej, które wynoszą od 950 do 1100 kWh/m2 na rok. Przy ustawieniu instalacji pod optymalnym kątem na południe ilość energii docierajacej do generatora fotowoltaicznego wzrośnie do 1100-1280 kWh/m2 na rok.
W polskich warunkach klimatycznych optymalnie zlokalizowana i wykonana instalacja fotowoltaiczna jest w stanie wyprodukować rocznie nieco ponad 1000 kWh z zainstalowanego kilowata mocy. W rzeczywistych warunkach pracy moc instalacji PV zawsze dynamicznie sie zmienia w zależności od warunków atmosferycznych

Technologia jutra
Dziś energia słoneczna jest jednym z najszybciej rozwijających się przemysłów na świecie i jedną z najszybciej rozwijających się technologii energetycznych. Zmiany i dynamiczne tempo rozwoju rozwiązań solarnych odbywa się każdego dnia dosłownie na naszych oczach.
Powstają nowe inwestycje, budują się mikro, małe i duże elektrownie słoneczne, powstają kolejne instalacje solarne.(głównie argon) i inne (łącznie ok. 1 %).
Zielona technologia
Politycy są zgodni co do konieczności zmniejszenia emisji CO2, co najmniej o połowę.
Tak aby zapobiec wzrostowi temperatury na Ziemi.

80%
Około 80% rocznej sumy nasłonecznienia przypada na 6 miesięcy, w okresie wiosenno-letnim


16h
przy czym czas operacji słonecznej w lecie wydłuża się do 16 godzin


8h
w zimie skraca się 8 godzin dziennie

Nasłonecznienie
Rozpatrując kwestie całego roku w Polsce możemy liczyć na usłonecznienie od 1390 do 1900 godzin, w zależności od regionu.
Produkcja prądu
Planując inwestycję w zielone, słoneczne technologie musimy pamiętać, że nasłonecznie podlega wahaniom. Gdyby promienie słoneczne padały na panele fotowoltaiczny w sposób idealny czyli cały czas prostopadle, a niebo zawsze byłoby bezchmurne, to instalacja o mocy 1kW wyprodukowałaby w ciągu jednego dnia 24 kWh prądu, rocznie 8760 kWh.
Dopasujemy się do każdych warunków
Niestety świat nie jest idealny, zmieniają się pory dnia, Ziemia się obraca, niebo bywa pochmurne, a promienie słoneczne padają pod różnym, zmieniającym się kątem.
Jednak dzięki optymalnie dobranym parametrom najwyższej klasy produktów, jesteśmy w stanie w jak najkorzystniejszy sposób dopasować instalacje do zmieniających się warunków nie tylko klimatycznych ale przede wszystkim takich, które spełnią wszystkie oczekiwania naszych klientów.

Korzyści z instalacji fotowoltaicznej

czysty zysk wynikający z oszczędności na rachunkach za prąd i odsprzedaży energii do sieci publicznej

system fotowoltaiczny nie produkuje szkodliwych związków, jest rozwiązaniem „ zero emisyjnym”

wszystkie procesy obsługi oraz sterowania instalacją przebiegają w pełni automatycznie i nie wymagają żadnych

instalacja fotowoltaiczna pozwala na uniezależnienie się od wzrostu cen energii elektrycznej

wysokiej jakości komponenty i zabezpieczenia gwarantują niezawodność całego systemu

system fotowoltaiczny znacząco podnosi reprezentatywność budynku i podkreśla wysoką świadomość ekologiczną właściciela