
Ciepło z natury
Wyzwania klimatyczne i konieczność szybkiej redukcji emisji CO2 wskazują, że za 15 lat w Europie pompy ciepła mają szansę zastąpić kotły gazowe czy olejowe, a w wielu przypadkach zastępują już kotły węglowe.
Biorąc pod uwagę konieczność szybkiej likwidacji problemu niskiej emisji w Polsce, pompy ciepła mogą idealnie wpisać się w powyższe cele redukcyjne.

Każdy z nas zapytany, czym jest powietrze...
Każdy z nas zapytany, czym jest powietrze z łatwością przypomniałby sobie szkolną regułę, która mówiła, że jest to obok wody, ziemi i ognia jeden z czterech żywiołów. Jest substancją niezbędną do życia, a także do procesu spalania. Nie ma smaku ani zapachu oraz słabo rozpuszcza się w wodzie.
Może część z nas przypomniałaby sobie również podstawowy skład powietrza, czyli azotu (78 % objętości) i tlenu (21 %) oraz z takich składników podrzędnych jak: dwutlenek węgla (CO2), para wodna, gazy szlachetne
Chcemy zmienić stan środowiska
Azot i tlen pozostają nie zmiennie na takim samym poziomie, zawartość pozostałych gazów jest zmienna. Ogromny wpływ ma działalność człowieka, w wyniku której do atmosfery dostają się niebezpieczne gazy oraz płyty, mające negatywny skutek na wszystkie żywe organizmy.
My dzięki naszym urządzeniom chcemy w zdecydowany sposób zmieniać stan środowiska naturalnego proponując ekologiczne sposoby ogrzewania domu. Taką możliwość bez wątpienia dają powietrzne pompy ciepła. Ich udział w rynku energii odnawialnych wzrasta z każdym rokiem. Łatwość instalacji, bezobsługowość oraz wysoka efektywność sprawiają, że stają się niezwykle konkurencyjne na tle ekologicznych urządzeń grzewczych. Dodatkowe aspekty związane z ochroną środowiska , zmniejszeniem emisji gazów cieplarnianych, sprawiają, że pompy ciepła stają się jednym z najchętniej wybieranych urządzeń do zasilania instalacji c.o. i c.w.u.
Pompa ciepła zapewnia ciepło przez cały rok
Pompa ciepła umożliwia efektywne wykorzystanie powietrza z natury. Ogólna zasada działania jest dość prosta.

Ciepło pobierane jest przez system wymienników ciepła.


Następnie zostaje przekazane w obiegu pompy ciepła na wyższy poziom.


Tak przekształconą energię można wykorzystać do celów grzewczych, uniezależniając się od dostawców.
Ciepło jest w powietrzu
Ciepło z natury jest oszczędzającą koszty alternatywą dla paliw kopalnych. Dostarczane jest bezpłatnie – z ciepła zakumulowanego w powietrzu.

Połączenia hybrydowe
Dodatkowym aspektem jest możliwość tworzenia połączeń hybrydowych, w tym przypadku wykorzystania prądu z instalacji fotowoltaicznej do zasilania pompy ciepła. Wtedy mamy możliwość wykorzystania własnego prądu, wprowadzając dodatkowe oszczędności.
Powietrze dostarcza bezpłatnej energii. Pompa ciepła Galmet umożliwia efektywne wykorzystanie tej energii. Bezpłatna energia zawarta w powietrzu …. Zasilanie pompy ciepła własnym prądem z kolektorów fotowoltaicznych uniezależnia znacznie od dostawców energii.