Ciepło z natury
“Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają.”Steve Jobs

Ciepło z natury

Wyzwania klimatyczne i konieczność szybkiej redukcji emisji CO2 wskazują, że za 15 lat w Europie pompy ciepła mają szansę zastąpić kotły gazowe czy olejowe, a w wielu przypadkach zastępują już kotły węglowe.

Biorąc pod uwagę konieczność szybkiej likwidacji problemu niskiej emisji w Polsce, pompy ciepła mogą idealnie wpisać się w powyższe cele redukcyjne.

Ciepło z natury

Każdy z nas zapytany, czym jest powietrze...

Każdy z nas zapytany, czym jest powietrze z łatwością przypomniałby sobie szkolną regułę, która mówiła, że jest to obok wody, ziemi i ognia jeden z czterech żywiołów. Jest substancją niezbędną do życia, a także do procesu spalania. Nie ma smaku ani zapachu oraz słabo rozpuszcza się w wodzie.

Może część z nas przypomniałaby sobie również podstawowy skład powietrza, czyli azotu (78 % objętości) i tlenu (21 %) oraz z takich składników podrzędnych jak: dwutlenek węgla (CO2), para wodna, gazy szlachetne

Ciepło z natury

Chcemy zmienić stan środowiska

Azot i tlen pozostają nie zmiennie na takim samym poziomie, zawartość pozostałych gazów jest zmienna. Ogromny wpływ ma działalność człowieka, w wyniku której do atmosfery dostają się niebezpieczne gazy oraz płyty, mające negatywny skutek na wszystkie żywe organizmy.

My dzięki naszym urządzeniom chcemy w zdecydowany sposób zmieniać stan środowiska naturalnego proponując ekologiczne sposoby ogrzewania domu. Taką możliwość bez wątpienia dają powietrzne pompy ciepła. Ich udział w rynku energii odnawialnych wzrasta z każdym rokiem. Łatwość instalacji, bezobsługowość oraz wysoka efektywność sprawiają, że stają się niezwykle konkurencyjne na tle ekologicznych urządzeń grzewczych. Dodatkowe aspekty związane z ochroną środowiska , zmniejszeniem emisji gazów cieplarnianych, sprawiają, że pompy ciepła stają się jednym z najchętniej wybieranych urządzeń do zasilania instalacji c.o. i c.w.u.

Pompa ciepła zapewnia ciepło przez cały rok

Pompa ciepła umożliwia efektywne wykorzystanie powietrza z natury. Ogólna zasada działania jest dość prosta.

 

system wymiennikow ciepla ikona
Ciepło pobierane jest przez system wymienników ciepła.
strzalki
pompa ciepla wyzszy poziom ikona
Następnie zostaje przekazane w obiegu pompy ciepła na wyższy poziom.
strzalki
przeksztalcona energia ikona
Tak przekształconą energię można wykorzystać do celów grzewczych, uniezależniając się od dostawców.

Ciepło jest w powietrzu

Ciepło z natury jest oszczędzającą koszty alternatywą dla paliw kopalnych. Dostarczane jest bezpłatnie – z ciepła zakumulowanego w powietrzu.

Ciepło z natury

Połączenia hybrydowe

Dodatkowym aspektem jest możliwość tworzenia połączeń hybrydowych, w tym przypadku wykorzystania prądu z instalacji fotowoltaicznej do zasilania pompy ciepła. Wtedy mamy możliwość wykorzystania własnego prądu, wprowadzając dodatkowe oszczędności.

Powietrze dostarcza bezpłatnej energii. Pompa ciepła Galmet umożliwia efektywne wykorzystanie tej energii. Bezpłatna energia zawarta w powietrzu …. Zasilanie pompy ciepła własnym prądem z kolektorów fotowoltaicznych uniezależnia znacznie od dostawców energii.