Każdy z nas inwestując pieniądze w odnawialne źródła energii spodziewa się szybkiego zwrotu i wieloletniego okresu zysków z instalacji fotowoltaicznej. To oczywiste .Jednak czy wiesz na czym tak naprawdę oszczędzasz=zarabiasz? W tym artykule dowiesz się ,który koszt obniża zainstalowanie fotowoltaiki.

Fotowoltaika wytwarza prąd z promieni słońca. Gdy już zdecydujesz się na instalowanie fotowoltaiki, masz tak naprawdę dwie opcje.
Pierwsza opcja zakład wykorzystanie całej energii elektrycznej na własne potrzeby. Druga zaś oferuje odsprzedasz energii elektrycznej do sieci w cenie 0,21 zł za 1 kWh. Sprawdź na rachunku, ile płacisz za jedną kWh.Generalnie płacimy różnie od 0,5 zł do 0,7 zł za 1 kWh. Różnice, które oddawałbyś dwie lub nawet trzy kWh w cenie jednej ,którą kupujesz.

Przechodząc do meritum całego artykułu na czym tak naprawdę oszczędzasz. Zyskujesz na zmniejszeniu energii czynnej. Znaczy to ,że zmniejszasz ilość energii ,która pobierasz z sieci. Zauważ ważną rzecz cenna rynkowa prądu jest dużo wyższa ,ponieważ na cała cenne składa się wiele elementów: przesyłu, opłaty stałej sieciowej, opłaty przejściowej, opłaty jakościowej, opłaty zmiennej sieciowej, opłaty abonamentowej. Produkowanie energii na własne potrzeby pozwala ominąć długą list tak naprawdę zyskujesz na zmniejszaniu rachunku za prąd. Ten zysk podzielony przez kwotę pieniędzy ,która zapłaciłeś za instalacje da ci okres zwrotu instalacji. PAMIĘTAJ ,ŻE LICZBA ,KTÓRA WYJDZIE JEST TO LICZBA MIESIĘCY ZWROTU WKŁADU PO TYM OKRESIE WSZYSTKO IDZIE JUŻ TO TWOJEJ KIESZENI.